Tüm ürünlerde geçerli, 3 ay ve üzeri kiralamaların ilk ay kirası 1 TL! Hemen kiralamanı tamamla, stoklarla sınırlı kampanya fırsatını kaçırma!

0
0
Ara toplam:0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

No products in the cart.

0
0
Ara toplam:0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

No products in the cart.

Evlerin Yeni Gözdesi Robot Süpürge Seçimi 

İçindekiler

kiralabunu robot süpürge kullanımı

Ev temizliği ile ilgili sektör, tam da geçmişten farklı yaşam ritimlerini takip etmek için zaman içinde önemli ölçüde değişti. Türk evlerinde büyük ve hassas temizlik sağlamak için bir elektrikli süpürge hiç eksik olmamıştır.  

Son zamanlarda, teknolojik olarak çok gelişmiş olan robot süpürgeler, çok iyi nedenlerle popülerlik kazanıyor. Referans, adından da anlaşılacağı gibi pratik olarak tüm işi kendi başlarına yapan otomatik elektrikli süpürgeler olan robot elektrikli süpürgelerdir. Pek çok robotik elektrikli süpürge türü vardır; kimisi programlanabilir, kimisi uzaktan kumandalı, kimisi de merdiven inip çıkar ama hepsinin ortak özelliği bizim için evi temizlemesidir.

 

Özellikle bir evcil hayvanınız varsa, uzun bir iş gününden sonra eve yorgun bir şekilde gelmenin ve evinizi pırıl pırıl bulmanın verdiği hoş duygu hiçbir şeye değişilmez.  

 

Robot Süpürge ile Temizlik Artık Daha Kolay

Genel olarak, tüm otomatik elektrikli süpürge modelleri, çeşitli modeller arasında var olabilecek farklılıklardan bağımsız olarak toz tutma özelliğine sahiptir. Ancak, yerde kaldığında can sıkıcı olabilecek bir kir türü konusunda herkes uzman değildir. Kırıntılardan ve küçük yemek artıklarından bahsediyoruz. Hepimizin bildiği gibi, kırıntılar yerde kalırsa ayaklarınızın altına düşebilir ve ardından evin her yerine taşınabilir. Ancak bu rahatsız edici yönün ötesinde, biriken kırıntılar ihmal edilirse zamanla karıncaları ve diğer böcek türlerini de evlerinize çekebilir. Özellikle kırsal kesimde yaşıyorsanız, bu konuya özellikle dikkat etmenizi ve satın alımınızı, özellikleri arasında kırıntıları veya basit tozdan daha büyük kir kalıntılarını da emme özelliği belirtilen bir ürüne yönlendirmenizi tavsiye ederiz. Aynı şey saç için de söylenebilir. Tüm robot elektrikli süpürgeler, özellikle uzun saçları yerden almak için tasarlanmamıştır. Aslında, belirli kir türleri için farklı fırçalar ve farklı güç seviyeleri gereklidir . Bu nedenle, satın almak istediğiniz cihazın ambalajı üzerindeki teknik özelliklerini çok dikkatli bir şekilde okumanızı, hangi konularda uzmanlaştığını ve hangi aksesuarları içerdiğini kontrol etmenizi tavsiye ederiz.Robot Süpürgenin Avantajları 

 

 • İnanılmaz Verimli

 

Günümüzün robot elektrikli süpürgeleri birden fazla görev sağlar. Sadece temizlemekle kalmazlar, alanınızın düzenini de hatırlarlar, topladıkları kiri boşaltabilirler ve sonra şarj istasyonuna geri dönerler. Bazı üst düzey modellerde gelişmiş sensörler bulunur ve ayrıca ayarları manuel olarak değiştirmeden çıplak zeminler ile halı kaplı alanlar arasında geçiş yapabilirler. Diğerleri, bunları bir akıllı telefon uygulaması aracılığıyla kontrol etmenize izin verir. Makinelerin metodik, ileri-geri veya dairesel hareketi ayrıca bir zeminin veya alanın her bir santiminin kaplanmasını sağlar, bu da genel olarak daha kapsamlı bir temizlik anlamına gelir.

 

 • Size Zaman Kazandırır

 

 1. yüzyıl herkesin hayatının giderek daha yoğun hale geldiği evrensel bir deneyimdir. Gerçekten de, çoklu görev, günümüz varoluşunun en önemli ve parçası haline gelmiştir. Robot elektrikli süpürgelerin en çok istenen faydalarından biri, elektrikli süpürge çalışırken orada bulunmanıza gerek olmamasıdır. Evden çıkmadan önce açmanız yeterlidir ve siz evin dışındayken tüm işi sizin yerinize yapar. Bu nedenle, manuel olarak süpürmeye harcanmayan zaman çalışarak, dinlenerek, çocuklarınızla oynayarak veya canınız ne isterse onu yaparak geçirilebilir. Gerçekten de, vakit nakittir şeklindeki atasözü kesinlikle bu ürün için de geçerlidir.

 

 • Farklı Yüzeyler Çalışır 

 

Robot elektrikli süpürgenin bir diğer avantajı da halılardan ahşap zeminlere, muşambadan betona kadar birçok yüzey tipinde çalışmasıdır. Belirtildiği gibi, üst düzey modeller aynı temizleme döngüsü sırasında farklı yüzey türleri arasında geçiş yapabilir. Diğer modellerde, ayarı değiştirmeniz, ürünü belirlenen başlangıç ​​noktasına yerleştirmeniz ve programlayıcıyı ve zamanlayıcıyı her zamanki gibi ayarlamanız yeterlidir.

 

 • Küçük, Kompakt, Saklaması Kolay

Bir robot elektrikli süpürge, dikey veya teneke kutulu bir elektrikli süpürgeden çok daha küçüktür ve bu nedenle, hemen hemen her alanda kolayca saklanabilir. Ek bir avantaj olarak, ürünün küçük, alçakta asılı olması, mobilyaların altına girebileceği ve normal bir elektrikli süpürgenin ulaşamadığı alanlara ulaşabileceği anlamına gelir.Robot süpürge alırken nelere dikkat edilmeli?

 

Hayatta olduğu gibi en iyi robot süpürgeyi ararken de beklentilerinizi yönetmek önemlidir. Pandemi zamanında aylardır neredeyse sürekli olarak eve kapandınız, kendinizin ve sevdiklerinizin arkasını temizlediniz. İnsanların dağınıklık yaratma konusundaki katıksız kapasitesine hayret ettiniz; eşinize, çocuğunuza, hatta köpeğinize karşı bile kırgınlık hissettiniz ve kendinizi çok yıprattınız. Ama artık yeter. Evinizi robotların süpürmesine izin verin. Robot süpürgeye verdiğiniz parayla aslında siz her gece fazladan bir saatinizi  satın almış olacaksınız. Robot süpürge almaya karar verdiyseniz , hayatınızı kolaylaştırmak ve sizi ağırlıktan kurtarmak güzel, değil mi? Bu nedenle, deneyiminizi %100 optimize edecek özellikleri tercih edebilirsiniz. Peki robot süpürge alırken nelere dikkat edilmeli? İşte detaylar;

 • Size tam bir memnuniyet verebilmesi için robotunuzun kullanımının A’dan Z’ye, yani temizlik sürecinin her aşamasında basit olması gerekir.
 • Zemin temizleme robotunuzun performansı, temizlik verimliliğini ve dolayısıyla nihai sonucu doğrudan belirleyecektir. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerden biridir. Emme performansını ve dolayısıyla tozu, kılı, kılı ve diğer kalıntıları  etkili bir şekilde emme kabiliyetini belirleyen, cihazın gücüdür. Giriş seviyesi bir model, tatmin edici bir sonuç için gereken minimum değer olan 20 ile 40 W arasında güç tüketir. Ancak, tüylerini dökme eğiliminde olan evcil hayvanlarınız varsa, daha yüksek bir emiş gücü seçmeniz önerilir. Bu emiş gücüyle birleştiğinde, robotunuzda toz ve kir sensörlerinin bulunması, optimum sonuçlar için en kirli alanları daha yoğun bir şekilde temizlemenizi sağlar. Zemin temizliğine gelince, zeminlerinizin hızlı ve verimli bir şekilde temizlenmesi için yıkanabilir mikrofiber XXL formatlı paspasla donatılmış cihazları tercih edebilirsiniz. Ve kusursuz hijyen için HEPA filtreli ürünlere güvenin.
 • Özerklik, şüphesiz ev aletinizi seçerken dikkate alınması gereken ikinci en önemli unsurdur. Ne kadar büyük olursa, robotun temizliği tamamlaması için o kadar az müdahale etmeniz gerekecektir.
 • Bir pilin ideal özerkliğinin, evinizi tek bir şarjla temizlemenize izin verecek olduğunu söylememize gerek var mı?
 • Bir pilin çalışma süresi esas olarak türüne (Ni-Mh, Li-Ion vb.) bağlıdır ve genellikle 60 ila 120 dakika arasındadır, yani 40 ila 150 m²’lik bir yüzey alanıdır. Ancak bir robot vakumlu paspasın özerkliği, kilim ve halı gibi tekstil zeminlere göre fayans ve parke gibi sert zeminlerde daha iyidir. Bu nedenle, kaplamalarınızın doğası ve yaşam alanınızla ilgili olarak yeterli bir pil özerkliği seçmenizi tavsiye ederiz. 
 • Batarya ile ilgili kontrol edilmesi gereken ve unutma eğiliminde olduğumuz bir başka nokta: şarj süresi. Bu bir saatten birkaç saate kadar değişebilir. Cihazınızın kullanım sıklığına bağlı olarak önemli bir farktır.
 • Zemin temizleme robotu elektrik süpürgesinde iki hazne vardır: süpürme sırasında atıkları toplayan toz haznesi ve yeri yıkamak için deterjanın eklendiği su haznesi. Açıkçası, bu tanklar ne kadar büyükse, robot sizin müdahaleniz olmadan o kadar uzun süre kendi başına çalışabilecektir. Hayvanlarınız varsa, tüy toplanması nedeniyle tankın daha hızlı dolma eğiliminde olacağını unutmayın. Bu durumda, genellikle önemli ölçüde daha büyük bir tank içeren özel bir “evcil hayvan dostu” versiyonu tercih etmenizi önemle tavsiye ederiz. Bu nedenle, zeminlerinizin bakımını endişelenmeden robotunuza devretmek istiyorsanız, yeterli pil kapasitesine ve tanklara sahip bir cihaz seçmeniz önemlidir. Çünkü bu iki unsurdan sadece birini dikkate alırsanız temizlik bitmeden müdahale etmek zorunda kalma riskiniz vardır.
 • Emme performansını ve dolayısıyla tozu, kılı, kılı ve diğer kalıntıları  etkili bir şekilde emme kabiliyetini belirleyen, cihazın gücüdür.
 • Gürültü seviyesi, özellikle temizlik seansı sırasında genellikle orada bulunuyorsanız, dikkate alınması gereken önemli bir kriterdir. Bu yüzden rahatsız olmamanız için 75 dB’den daha az ses üreten bir robot süpürge seçmenizi tavsiye ederiz.
 • Kendinizi yerleri temizleme zahmetinden kurtarıp, robot süpürgenizin bakımına çok fazla zaman harcamak mantıklı bir karar değildir. Bu nedenle, özellikle düzenli olarak kullanmayı planlıyorsanız, bakımı kolay ve hızlı bir model seçtiğinizden emin olun. Özellikle haznelerin kolayca demonte edilip boşaltılabildiğinden emin olun.
 • Düşme önleyici,  çarpışma önleyici sensörler ve akıllı navigasyon gibi cihazınızı hareket ettirmeyi kolaylaştıran her şey bir zorunluluktur. Ancak fark yaratabilecek küçük ekstralar da var. Özellikle, tam olarak ne zaman boşaltılacağını bilmek ve böylece performans düşüşünü önlemek için bir toz haznesi dolu göstergesi olup olmadığını kontrol edin.
 • Ambalajda belirli ayrıntılardan bahsedilmiyorsa, daha fazla araştırma yapmanızı ve aynı ürünü satın almış olan kullanıcıların yorumlarını okumanızı öneriyoruz. Çünkü bir talimat kitapçığından çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Bazı modellerin, saçın veya örneğin halı liflerinin fırçalar arasına sıkışma olasılığını sınırlamanıza izin veren bir sistem içerdiğine de dikkat etmelisiniz. Eğer tüylü bir halınız varsa, robotunuzun her 5 dakikada bir takılıp kalmaması için iyi bir araştırma yapmanız şart. 

 

Robot Süpürge Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

İleri teknoloji kullandığınız herhangi bir elektronik üründe olduğu gibi, robotik elektrikli süpürgelerde de, robotik süpürgelerden en iyi şekilde yararlanmak ve uzun süre dayanmalarını sağlamak için süpürgeleri kullanırken alınması iyi olan bazı önlemleri bilmek çok yararlıdır. İşte detaylar;

 

Evi engellerden arındırın: Şimdiye kadar tüm robot elektrikli süpürge modelleri engelleri tanıyıp bunlardan kaçınsa bile, bunların mümkün olduğunca kaldırılması tercih edilir. 

 

En büyük kir kalıntılarını toplar: Geleneksel elektrikli süpürgelerde olduğu gibi, tüm küçük nesneleri ve daha büyük kir kalıntılarını yerden toplamak, elektrikli süpürgenin tıkanmasını, aşırı ısınmasını ve bloke olmasını veya daha da kötüsü bozulmasını önlemek için çok yararlıdır. 

 

Her seferinde bir odayı temizler: Robotunuzu etkinleştirdiğinizde, temizlemeyi düşündüğünüz odada kapatmanızı öneriyoruz. Bu sayede, elektrikli süpürgeniz tüm yüzey boyunca deşarj olmadan ve dolayısıyla gidip tekrar şarj etmek için temizlemeye birkaç kez ara vermek zorunda kalmadan odayı temizleyecektir. Ayrıca bu, kir haznesinin sürekli dolmasını da engeller. İşiniz bittiğinde çöp kutusuna boşaltıp robotu başka bir odaya taşıyabilirsiniz. 

 

Periyodik bakım yapın

Kir haznesini düzenli olarak boşaltmanın yanı sıra, robotun fırçalarını sık sık söktükten sonra temizlemek, tıkanmalarını önlemek ve zamanla daha uzun süre dayanmalarını sağlamak için iyi bir fikirdir. Genel olarak, çok farklı robot elektrikli süpürge modelleri bile, vidaları veya çıkarılması zor diğer parçaları sökmeye gerek kalmadan fırçaların hızlı bir şekilde sökülüp takılmasına olanak tanır.

 

Tabanı her zaman takılı bırakın

 

Pil ömrünü büyük ölçüde azaltacağından, şarj edilebilir pil içeren ürünlerin tamamen boşalmasını önlemek iyi bir uygulamadır. Bu sadece robot elektrikli süpürgeler için değil, diğer tüm ev aletleri için geçerlidir. Bu nedenle, otomatik elektrikli süpürgelerin şarj tabanı, bir odadan diğerine taşınması gerektiği durumlar dışında, sürekli olarak fişe takılı tutulmalıdır. Ayrıca, şarj tabanını robotun kolayca erişebileceği bir yerde bıraktığınızdan emin olun. Bazı modeller, şarj tabanını korumak için herhangi bir engelden olan mesafeyi bile belirtir.

 

Özetle 

 

Robot süpürge artık Türk evlerinin olmazsa olmazı. Sağlayabildiği çok sayıda avantaj, iyi bir standarttan birine sahip olmak için yapılması gereken masrafı fazlasıyla karşılar. Bununla birlikte, bu otomatların sağlayabildikleri olağanüstü temizlik seviyesi ve mümkün kıldıkları zaman tasarrufu, masrafı fazlasıyla karşılıyor. Gününün çoğunu işte geçiren ve bu nedenle zamanı olmayan ve belki de mevcut sınırlı boş zamanda yerleri temizlemeye başlama arzusu bile olmayanlar için tamamen açık bir avantaj.

 

Paylaş
En Çok Kiralanan Ürünler
Son Yazıları Kaçırma
Bültene Abone Ol

Kategoriler

Benzer
Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu
General Mobile GM Watch Akıllı Saat

General Mobile GM Watch Akıllı Saat

İkonik, mükemmel kalitesi, metalik dairesel tasarımı ve kolay değiştirilebilen silikon kayışı ile General Mobile GM Watch Akıllı Saat bir akıllı saatten çok daha fazlası. Onu

Huawei MatePad 11 

Huawei MatePad 11 

Huawei’nin her seferinde tablet tasarımında daha da mükemmelleşiyor.  Huawei MatePad 11 tablet, 2 Haziran 2021’de piyasaya sürüldü. Tablet, 2560×1600 piksel çözünürlük sunan 10,95 inç dokunmatik

Samsung Galaxy S21 FE 128 GB

Samsung Galaxy S21 FE 128 GB

Samsung Galaxy S21 FE 128 GB Galaxy S21 FE 5G, sevdiğiniz her şeyi 6,4 inç’e sığdırıyor. Arkadaşlarınızla bağlantı kurmak, yeni tutkular keşfetmek, canlı yayın yapmak

Yukarı Kaydır