Tüm ürünlerde geçerli, 3 ay ve üzeri kiralamaların ilk ay kirası 1 TL! Hemen kiralamanı tamamla, stoklarla sınırlı kampanya fırsatını kaçırma!

0
0
Ara toplam:0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

No products in the cart.

0
0
Ara toplam:0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

No products in the cart.

Dyson Purifier Cool Hava Temizleme Fanı Hakkında

İçindekiler

Dyson Pure Cool

Kötü hava kalitesi sadece dışarıda değil İçeride de sorun yaratır. Evcil hayvanlar ve çiçeklerden  sobalara kadar evlerimiz havadaki kirleri hapsedebilir. Dyson Purifier Cool Hava Temizleme Fanı arıtıcıların bunları otomatik olarak algılamasının ve kaldırmasının nedeni budur. Dyson Purifier Cool Hava Temizleme Fanı, formaldehiti sürekli olarak algılamayı yok eder.

Hassas bir katı hal formaldehit sensör ile formaldehiti sürekli olarak yok ederek benzersiz bir katalitik filtreyi bir araya getirir. Aktif karbon HEPA H13 ve filtreler aynı zamanda toz, alerjenler, gazlar ve diğer ultra ince kirletici maddeleri de yakalar. Ve Dyson hava temizleyiciler, Air Multiplier teknolojisine sahiptir.

Dyson Purifier Cool Hava Temizleme Fanı %50 daha temiz hava sağlamak için yeniden tasarlandı.

 • Kirleticileri otomatik olarak algılar ve yakalar.
 •  HEPA H13 standardına göre tamamen yalıtılmıştır. Böylece içeri giren toz ve kir içeride kalır.
 • Tüm odayı arındırarak serinlemenizi sağlar.

Dyson Purifier Cool Hava Temizleme Fanı Özellikleri

Yaz Mevsiminde Sizi Serinletir

Sıcak havalarda aradığımız ilk şey serin bir ortamdır. Dyson Purifier Cool Hava Temizleme Fanı  güçlü temiz hava akışı sayesinde sizi serinletir.

Otomatik Mod

Dyson hava temizleyicinizdeki sensörlerin hava kalitesine göre akıllı ayar yapabilmesi için Otomatik modu etkinleştirmeniz gerekir.

Ortamın hava kalitesi, hedef hava kalitesine ulaşıldığında makineniz duracak, 

hava kalitesi seviyeleri düştüğünde yeniden çalışacaktır.

Hava Akış Hızı ve Yönü

Hava akış hızını artırmak ve azaltmak istiyorsanız Hava akış hızı düğmesine basın.

Hava akış yönünü değiştirmek için Hava akış yönü düğmesine basın. Hava akış yönünü kişisel konforunuza göre değiştirmeniz mümkün.

Ön taraftan hava ile hava temizleme ve akışı serinletme için Hava akış yönü 

olarak Fan modunu seçebilirsiniz.

Ayarlanabilir 350 Dereceye Kadar Salınım

Havayı odaya dağıtmak ve 0° ile 350° arasında salınım açısını seçmek için salınım modu düğmesine basın. Ayarlanabilir salınımı, bütün odaya temiz hava verir.

Difüze Modu

Hava akışını cihazın arka tarafına yönlendirdikten sonra sizi serinletmeden havanın temizlenmesi sağlanır.

Gece Modu

Uykunuz hafifse uyku problemi yaşamaktan endişe duymayın. Karartılmış ekranı ve en sessiz modu ile havayı takip eder ve temizler.

Kolay Filtre Bakımı

LCD ekran bildirimleri sayesinde filtre değişimi hızlı ve pratiktir.

Uzaktan Kumanda

Makinenin üst kısmında muhafaza etmek için mıknatıslı ve kavisli  şekilde tasarlanmıştır.

Nasıl çalışır?

Evinizde zararlı maddeler birikebilir ama bunları her zaman görmeniz mümkün değil.

Dyson Purefier Cool Hava Temizleme Fanı havanızı kirleten PM 0.1 küçüklüğündeki potansiyel zararlı ultra ince partikülleri bile yakalar. Bir odanın havasını gereken şekilde temizlemek için standart test koşullarının ötesine geçerek, aynı zamanda gazları ve partikülleri otomatik olarak algılayarak, ultra ince partikülleri %99,95 oranında içine hapseder ve Air Multiplier teknolojisiyle temizlenmiş havayı dağıtarak yayar. Dyson Purefier Cool Hava Temizleme Fanı tüm bunları yapacak şekilde tasarlanmış ve test edilmiştir.

Cihazın Kurulumu

 • Cihazınızı iki elinizle kavrayarak kutudan çıkarın.
 • Amplifikatör halkasından tutarak kesinlikle kaldırmayın.
 • Cihazınızın kurulumu için kutudan çıkan filtreleri kullanın.
 • HEPA + Karbon filtrenizi dış kapağına takın ve tabanının üzerine yerleştirin. Her iki dış kapağı sağlam halde yerlerine oturtacak şekilde sıkıca itin.
 • Uzaktan kumandanızı düğmeleri aşağıya bakacak şekilde makinenin üzerine yerleştirin.
 • Fişi prize takın akabinde makinenizi çalıştırın.
 • Makinenizi açmak için Dyson Purefier Cool Hava Temizleyicinizdeki veya uzaktan kumandanızdaki bekleme açma/ kapama düğmesine basın.
 • Sürekli takip özelliği kapalıdır. Bir kez açıldıktan sonra tekrar kapatacağınız zamana kadar aktif olacaktır. Sürekli takip özelliği açık olduğunda hava temizleyiciniz hava kalitesi, sıcaklık ve nem bilgilerini toplayıp LCD ekranından gösterecektir. ( Bu özelliği açmak için otomatik kumandanızdaki Otomatik Mod düğmesini 5 saniye basılı tutun. LCD ekran sürekli takip özelliğinin açık veya kapalı olduğunu gösterir. 

 Bilgi Menüsü

 • Dyson Purefier Cool Hava Temizleyiciniz tarafından takip edilen bilgileri görüntülemek için bilgi menüsü düğmesine basın.
 • Hava sıcaklığı, nem, kalitesi ve filtresine ait bilgiler LCD ekranda görünecektir.

İç Mekan Hava Kalitesi 

Son 12 saniyelik veriyi gösteren bir grafik ile güncel hava kalitesini takip edebilirsiniz.

Partikül Madde

Havada asılı kalan, en fazla10 mikron büyüklüğündeki mikroskobik partiküllere denir. Toz, küf ve polen bunlara dahildir.

Azot Dioksit ve Diğer Oksitleyici Gazlar

Zararlı olan bu gazlar, yanma yoluyla havaya salınır. 

İç Mekan Nemi 

Havada ki su buharını nemini yüzde olarak gösterir.

Formaldehit (HCHO)

Yaygın bir iç mekan kirleticisidir.

Filtreler

LCD ekranda, filtrelerinizin ne zaman değişmesi gerektiği  ve kalan filtre ömrü gözükecektir.

İç Mekan Sıcaklığı

Rahat bir ortam sağlamak için iç mekan sıcaklığını takip eder.

Havayı soğutuyor mu?

Makine saniyede 290 litreden fazla temiz, pürüzsüz  hava üretir. 350˚ salınımla odanın her yerini soğutmak için havayı karıştırır ve dağıtır. Sıcak havalarda, güçlü temiz hava akışı sayesinde sizi serinletir.

Ne Kadar Elektrik Harcar?

Dyson Purefier Cool Hava Temizleme Fanı sadece 36 ile 44 watt arasında bir güç tüketimi sunuyor.

Makinenizin Derinlemesine Temizliği

 • Makineniz tozlandığında tüy bırakmayan bezle makinenizi silin.
 • Amplifikatör halkasının içindeki küçük açıklıkta ve filtrenin üzerindeki hava giriş deliklerinde tıkanıklık olup olmadığına bakın.
 • Kir ve tozu temizlemek için yumuşak bir fırça kullanın.
 • Makinizi temizlemek için cila veya deterjan kullanmayın.

Kolay Filtre Bakımı

Dyson makinenizin en iyi şekilde çalışması için periyodik olarak temizlenmesi gereken bir veya daha fazla filtre bulunabilir. Dyson filtrenizi temizlemek hızlı ve kolaydır.

 • Cihazınızı kapatın ve elektrik fişini çekin.
 • Filtreyi/filtreleri cihazdan çıkarın.
 • Filtreleri yalnızca soğuk suyla yıkayın. Deterjan kullanmayın ve filtreleri bulaşık makinesine veya çamaşır makinesine koymayın). Filtreyi musluk suyu altında durulayın, ardından sıkmak için ellerinizin arasında hafifçe sıkın. Su berrak akana kadar işlemi tekrarlayın.
 • Filtreleri kurutun tamamen kuruyana kadar 24 saat boyunca ısıtılmış bir alana yerleştirin.

Uyarı: Filtreleri kurutucuda, mikrodalga fırında veya alev yakınında kurutmayın.

Filtre ne sıklıkla değiştirilmelidir?

HEPA+Karbon filtreyi her 12 ayda bir değiştirmenizi öneririz. Bunun nedeni, zamanla filtrelerin kirletici maddelerle tıkanması ve odaya hoş olmayan kokular salmasıdır. Cihaz, filtreyi değiştirme zamanı geldiğinde sizi uyaracaktır. Filtre ömrü, LCD ekranda ve Dyson Link uygulamasında görüntülenir. Katalitik filtrenin asla değiştirilmesi gerekmez. 

Cihazın en çok öne çıkan özelliği nedir?

Dyson mühendisleri mükemmeliyetçidir. Gayeleri, kirleticileri içeride hapsederek soluduğunuz havadan uzaklaştırarak siz değerli müşterileri sonsuz memnuniyete ulaştırmaktır.

Kirlilik ve kötü hava kalitesi sadece dış problemler değil, aynı zamanda evlerin iç ortamlarını da etkiler. Bu nedenle kendinizi korumanız ve gözle görülmeyen kirletici partikülleri tespit edip yakalama özelliğine sahip ürünlerden yararlanmanız tavsiye edilir.

Dyson arıtıcıların temel özellikleri arasında yalnızca soluduğunuz havanın kalitesini iyileştirme imkanını değil, aynı zamanda gerektiğinde alan ısıtma veya soğutma işlevini kullanma olanağını da buluyoruz. Ayrıca, bu sınıfa ait ürünler, bir odada bulunan toz, alerjen ve kokuların %99,95’ine kadarını giderebilir, böylece mevcut havayı yeterince temizlemeyi başarır.

Ayrıca Dyson arıtıcılara takılan özel sensörlerin varlığı, cihazın havadaki kirleticileri tanımlayan ve gerçek zamanlı olarak raporlayan benzersiz bir algoritma ile etkileşime girmesine olanak tanır. Tüm bunların örnek bir modeli, yakalanan kirletici parçacıkların yeniden bütünleşmesini önlemek ve elde edilen havanın kalitesini korumak için tamamen HEPA standardına göre kapatılmış Dyson Purifier Cool arıtıcıdır

En belirgin özelliği ise ;

Sadece yeni Dyson hava temizleyicileri HEPA H13 standardında tamamen yalıtımlıdır.

Dyson hava temizleyicilerinde; HEPA H13 standardına uygun olan sadece filtresi değil ayrıca hava temizleyicinin tamamıdır.

HEPA 13 ne demek?

“HEPA”, “Yüksek verimli partikül hava” anlamına gelen bir kısaltmadır. 2009 yılında yürürlüğe giren EN 1822 ve EN ISO 29463 Avrupa standartları tarafından tanımlanan bir standarttır. Bu, çapı 0,3 veya daha büyük olan partiküllerin en az %97’sini tek geçişte filtreleyebilen herhangi bir filtreyi belirtir.

Onlarca yıldır laboratuvarlarda, ameliyathanelerde ve temiz odalarda kullanılmaktadırlar.

HEPA sertifikası almak için bir filtre “DOP” (Dağıtılmış Yağ Partikül) testinden geçer. Bu, filtrasyon hızını değerlendirmek için yağ partiküllerini (0,3 µm) kullanır. Böylece verimlilik oranına göre 5 sınıf HEPA filtresi vardır: 

 • H10: %85, litre hava başına 0,1 mikronluk 15.000 partikül geçirir.
 • H11: %95, litre hava başına 0,1 mikronluk 10.000 partikülü geçirir.
 • H12: %99,5, litre hava başına 0,1 mikronluk 500 partikülü geçirir.
 • H13: %99,95, litre hava başına 0,1 mikronluk 50 partikülün geçmesine izin verir.
 • H14: %99,995, litre hava başına 0,1 mikronluk 5 partikülün geçmesine izin verir.

HEPA H14 veya ULPA filtreleri gibi biraz daha verimli filtreler (%0.05 kazanç) varsa, bunlar arıtılmış havanın akışını yavaşlatır ve bu nedenle damlacıkları ve aerosolleri hızlı ve verimli bir şekilde emmek için verimsizdir.

HEPA filtre filtresi ne işe yarar? 

HEPA filtreleri, çok çeşitli atmosferik kirleticileri ve özellikle partikül ve biyolojik kirliliği yakalamayı mümkün kılar. Böylece tüm ince partikülleri (PM0.1’e kadar), alerjenleri (polen, toz akarları) ve mikropları (bakteriler, virüsler, küfler, sporlar) filtrelerler. 

HEPA filtresi nasıl çalışır?

HEPA filtresi temel olarak, daha iyi filtreleme sunmasına rağmen birçok benzerliği paylaştığı FFP2 maskeleri gibi iç içe geçmiş çeşitli doğal liflerden oluşur: Şu anda önerilen FFP2 maskeleri, aerosollerin ve ortalama partiküllerin en az %94’ünü filtrelemek için standartlaştırılmıştır.  Bu nedenle bir HEPA H13 filtresi, bir FFP2 maskesine göre üstün filtreleme sunar.

Dyson Link Uygulamasıyla Hava Kalitesini Akıllıca İzleyin ve Kontrol Edin

 • Hava kalitesini izleyerek tepki verir. Dyson Purefier Cool Hava Temizleyicinizi  iç ve dış mekan hava kalitesini makinenizden veya mobil cihazınızdan gerçek zamanlı olarak izleyin ve kontrol edin. Ayrıca, kirlilik, salınım açısı, filtre ömrü hakkında detaylı raporlar alın.
 • Raporları görüntüleyin.

Makinenizin faaliyetlerini hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Karşılaştırma yapmak istiyorsanız hava kalitesine ilişkin geçmiş raporlara kolayca erişebilmeniz mümkün

 • Hava kalitenizi, istediğiniz yerde kontrol edin.

İşteyken, seyahat ederken veya  yatağınızda yatarken hava temizleyicinizi dilediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz.

 • Hava akışını dilediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz

Dyson Link mobil uygulamasını kullanarak, makinenizin salınım açısını 45° ve 350° arasında ayarlayabilirsiniz.

7 günlük programlama yaparak, hava temizleyicinizi dilediğiniz zaman açıp kapatabilme özgürlüğüne sahipsiniz. Ayrıca gece modunu seçerek serinletici hava akışını programlayabilirsiniz.

Filtre ömrünüzü kontrol edebilirsiniz 

Aktif karbon filtre ve hepa filtrenin ömrünü takip edebilir, filtrelerinizin değiştirilmesi gerektiği zaman bildirim alabilirsiniz. Böylelikle, hava temizleyiciniz daima en iyi şekilde çalışmaya devam eder.

ECARF sertifikalıdır. 

Dyson hava temizleyiciler ECARF sertifikalıdır. Avrupa Alerji Araştırmaları Merkezi tarafından tarafından alerji dostu olarak onaylanmıştır.

Paylaş
En Çok Kiralanan Ürünler
Son Yazıları Kaçırma
Bültene Abone Ol

Kategoriler

Benzer
Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu
General Mobile GM Watch Akıllı Saat

General Mobile GM Watch Akıllı Saat

İkonik, mükemmel kalitesi, metalik dairesel tasarımı ve kolay değiştirilebilen silikon kayışı ile General Mobile GM Watch Akıllı Saat bir akıllı saatten çok daha fazlası. Onu

Huawei MatePad 11 

Huawei MatePad 11 

Huawei’nin her seferinde tablet tasarımında daha da mükemmelleşiyor.  Huawei MatePad 11 tablet, 2 Haziran 2021’de piyasaya sürüldü. Tablet, 2560×1600 piksel çözünürlük sunan 10,95 inç dokunmatik

Samsung Galaxy S21 FE 128 GB

Samsung Galaxy S21 FE 128 GB

Samsung Galaxy S21 FE 128 GB Galaxy S21 FE 5G, sevdiğiniz her şeyi 6,4 inç’e sığdırıyor. Arkadaşlarınızla bağlantı kurmak, yeni tutkular keşfetmek, canlı yayın yapmak

Yukarı Kaydır