Tüm ürünlerde geçerli, 3 ay ve üzeri kiralamaların ilk ay kirası 1 TL! Hemen kiralamanı tamamla, stoklarla sınırlı kampanya fırsatını kaçırma!

0
0
Ara toplam:0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

No products in the cart.

0
0
Ara toplam:0,00

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

No products in the cart.

360 Derecelik Kameralar

İçindekiler

360 Derecelik Kamera

Bir tırmanışın sonundaki panorama veya deniz kenarında gün batımı gibi güçlü etkisi olan bir sahnenin önünde herhangi biriniz “bu gösteriyi tüm arkadaşlarıma göstermeyi ne kadar istiyorum” dedi. Fotoğraf makinemizi açtığımızda, fotoğrafımıza ne koyacağımızı seçmemiz gerektiğini hepimiz biliyoruz. Panoramik bir fotoğraf bile manzaranın güzelliğini yansıtamaz.

Son zamanlarda teknoloji, 360 derecelik video veya fotoğraf kaydetmek için taşınabilir cihazları kullanıma sundu. Çevremizdeki tüm ortamın statik veya dinamik reprodüksiyonları, bu tür fotoğraf / video desteği, sanal gerçekliğin ve ilgili izleyicilerin yaygınlaşması sayesinde de büyük başarı elde ediyor. 

360 derecelik kamera nedir?

360 fotoğraf oluşturmak için geleneksel kameralar, kullanıcının birkaç derecede yavaşça dönüp fotoğraf çekmesini gerektirir. Bulanıklık veya mükemmel şekilde hizalanmamış fotoğrafların tehlikesi her zaman olasıdır. Cihaz, fotoğrafların kolajını her zaman otomatik olarak yapmaz ve kullanıcıyı bunları bir PC’de işlemeye zorlar.

360 ° kameralar, aynı anda görüntü çeken veya kaydeden iki veya daha fazla geniş açılı lensten oluşur. Fotoğraf makinesi çeşitli lenslerin tüm dosyalarını kaydettikten sonra, bunları bir araya getirecek ve tek bir tane oluşturacaktır.

Nihai dosya düz bir biçimde görüntülenirse, Dünya’nın kağıt üzerinde yer değiştirmesi gibi bükülecek ve kesilecektir. Öte yandan, özel 360 ° uygulamalarda görüntüleniyorsa, gezinilebilir olacak ve o manzarada gözlerimizin görmüş olabileceğine sadık bir reprodüksiyon sunacaktır.

Son zamanlarda, 360 derece açılı fotoğraflar  giderek daha yaygın hale geldi ve Facebook bu tür fotoğrafları yükleme özelliğini hayata geçirdi. 360 derecelik fotoğraflarımızı yükleyebilir ve ardından bir fare tıklaması veya parmak hareketi ile fotoğraf üzerinde gezinmeye izin verebiliriz.

VR ile vücudumuzu hareket ettirerek, sanal dünyada gezebilir hatta isterseniz eski bir anınızın içinde kaybolabilirsiniz.

Teorik olarak, fotoğraf makinesinde çekim yapmak için ne kadar fazla lens varsa, fotoğraf o kadar kaliteli olacaktır.

Açıkçası, nihai sonucun belirlenmesinde, çekim sırasında öznelerin hareketi, lenslerin kalitesi ve kamera tarafından kullanılan manipülasyon yazılımı gibi daha birçok faktör devreye giriyor.

360 fotoğrafların ortaya çıkması, pazardaki rekabeti daha güçlü hale getirdi, böylece üreticiler daha düşük maliyetle daha fazla cihaz üretiyor. Seyahatlerinizi ve deneyimlerinizi ölümsüzleştirmek ve ardından bir VR görüntüleyici sayesinde etrafınızda incelemek istiyorsanız, tam size göre olan 360 derece kamerayı satın almanın tam zamanı !

IP Kamera İle Analog Kamera Farkı

Bağ;

Analog kameralar, genellikle görüntüleme alanında bulunan ve bir güç kablosuyla çalıştırılan  bir  DVR’ye  (Dijital Video Kaydedici) doğrudan  bir koaksiyel kablo ile bağlanır. 

Aksine, IP kameralar bir IP ağ altyapısı aracılığıyla bir  NVR’ye  (Ağ Video Kaydedici) bağlanır, böylece güç kaynağı işlevini de gerçekleştiren bir anahtardan, genellikle Poe’dan (Ethernet Gücü) geçer. Alternatif olarak, IP kameralar bir Wi-Fi ağı kullanılarak NVR’lere kablosuz olarak da bağlanabilir.

Kablolama

Analog kameralar  belirli bir uzunlukta koaksiyel kablolar  kullanır; Bir kurulum için 500 metreye kadar kablo gerekebilir.

IP’ler ise çalışmalarını CAT 6 veya daha yüksek bir  veri kablosuna  dayandırır, genellikle sinyal problemlerini önlemek için 100 metreyi aşmaz. 

Çözünürlük

Standart analog kameralar maksimum  960 × 576 piksel çözünürlüğe ulaşabilir, ancak son yıllarda 5 megapiksele bile ulaşabilen yeni bir HD analog sistem serisi geliştirilmiştir, bu da  görüntü kalitesini büyük ölçüde artırır. 

IP kameralar ise teknolojinin gelişmesiyle birlikte kademeli olarak ilerledikleri için potansiyel sınırlamalara sahip değildir.

Kurulum

Analog kameraların (hem standart hem de HD) işletim sistemi, tak ve çalıştır cihazlar oldukları için temel elektronik bilgisi gerektirir. IP kameralarda, doğru kurulum için tesis mühendisliği ve BT kavramları gerekli olduğundan, elektronik bilgi artık tek başına yeterli değildir.

Ölçeklenebilirlik

Noktadan noktaya bağlantı gerektirdiğinden analog sistemleri  genişletmek veya değiştirmek daha zordur. 

DVR eklemediğiniz sürece, mevcut olanın boş kanal sayısında bir sınır vardır (normalde seçenekler şunlardır: 4-8- 16- 32). 

Öte yandan IP dijital video gözetim sistemleri, birçok durumda sistemin genişletilmesine veya entegrasyonuna izin veren daha fazla ölçeklenebilirlik ile donatılmıştır

Video Analiz Yazılımı

IP kameralar, çeşitli algoritmalarla akışı işleme ve analiz etme yeteneğine sahip gelişmiş video analiz yazılımı ile entegre edilebilir. Standart veya HD analog sistemler ise sınırlı tipte de olsa DVR’de uygulanan video analiz fonksiyonları ile donatılabilir

Emniyet

Analog sistemler, çalışmalarını koaksiyel kablo aracılığıyla kapalı bir devre üzerine kurdukları için genellikle daha güvenli olarak kabul edilir. IP kameralar ise  internetten ulaşılabildiği için saldırılara daha fazla maruz kalabilir. Bununla birlikte, CCTV ağı ile şirket ağı arasında fiziksel bir ayrım sağlamak veya sistemi olası saldırılardan bile koruyabilen bir Güvenlik Duvarına sahip olmak gibi bir dizi teknik önlemle kişinin güvenlik düzeyini artırmak mümkündür. Ayrıca, varsayılan şifreleri bırakmaktan kaçınmak, günlükleri ve erişimleri kontrol etmek gibi minimum güvenlik önlemleri de hafife alınmamalıdır. 

Siber güvenlik bilgisayar korsanlarının saldırılarını önlemek için veri güvenlik sistemlerini daha performanslı hale getirmek amacıyla bu konularla ilgilenen gerçek bir bilgi teknolojisi alanıdır. 

IP video gözetim sistemleri, geleceğin evrimi için öngörülen bir seçenek olarak yapılandırılır ve diğer sistemlerle daha kolay entegre edilir. Bununla  birlikte, seçim  uygulamanın türüne ve amaca bağlıdır. Bu nedenle, özel durumu dikkatlice inceleyebilecek ve analiz, değerlendirme, kurulum, yardım ve bakım ile devam edebilecek uzman bir profesyonel ile iletişim kurmak her zaman iyidir.

Piyasada birçok cihaz türü vardır, doğru  profesyonele güvenmek, sonuç hakkında kesinliğe sahip olmanın tek yoludur.

Video analizi uygulamaları, yönetmeliklere tam uyumlu ve GDPR’nin öngördüğü şekilde bir gizlilik etki değerlendirmesine tabidir.

IP kamera güvenli mi?

Bir IP kamera kurmadan önce bile doğru soruları sormak önemlidir:

Kablosuz ağınız özel mi?

Video gözetim sisteminiz oturum açma bilgileriyle güvence altına alınmış mı?

Kablolu ağınız var mı?

Bir IP kameranın güvenliğini sağlamak çok basittir. Bunun için iki noktayı kontrol etmeniz gerekiyor. İlk olarak, kameranızın varsayılan kimlik bilgilerini değiştirmeyi düşünün. Adımlar için kılavuzu okuyun. Ardından, WiFi ağınızın özel olduğundan emin olun. Gerçekten de, IP kameralarınızı halka açık bir WiFi ağına bağlarsanız, IP adresinize sahip olan herkes onlara erişebilir.

IP kameralarınızı nasıl hızlı bir şekilde yapılandıracağınızı bilecek ve size optimum korumayı garanti edecek bir güvenlik uzmanı ile görüşmeniz faydanıza olacaktır. Ayrıca, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış model konusunda size tavsiyelerde bulunabilir.

IP kamera kaç gün kayıt yapar?

Genel olarak, mikro SD kartlardaki kayıtlar ortalama olarak birkaç saatten maksimum 3/4 güne kadar sürebilirken, bir video gözetim DVR’sinin sabit diskinde yapılanlar ortalama 1 hafta ile 30 gün arasında sürmektedir.

360 Derece Kamera Kullanım Alanları 

VR fotoğrafçılığı, Panoramik fotoğrafçılık, ve robotik gibi alanlarda kullanılır. Sizde 360 derece kameraya fazla para vermeden sahip olmak isterseniz, ürünü dilediğiniz zaman dilediğiniz süre kadar kiralayabilirsiniz. Ürünü incelemek için aşağıdaki linki tıklayınız.

Güvenlik kamerası ses kaydı yasal mı?

Herhangi bir mekanda ses kayıt özelliği bulunan kameralar, kişisel veri işleme faaliyeti ile ulaşılmak istenen amaç arasındaki dengenin bozulmasına yol açacağından ölçülülük ilkesine aykırılık teşkil edip işçinin özel hayatına müdahale oluşturacağından KVKK’ya aykırıdır.

Paylaş
En Çok Kiralanan Ürünler
Son Yazıları Kaçırma
Bültene Abone Ol

Kategoriler

Benzer
Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu
General Mobile GM Watch Akıllı Saat

General Mobile GM Watch Akıllı Saat

İkonik, mükemmel kalitesi, metalik dairesel tasarımı ve kolay değiştirilebilen silikon kayışı ile General Mobile GM Watch Akıllı Saat bir akıllı saatten çok daha fazlası. Onu

Huawei MatePad 11 

Huawei MatePad 11 

Huawei’nin her seferinde tablet tasarımında daha da mükemmelleşiyor.  Huawei MatePad 11 tablet, 2 Haziran 2021’de piyasaya sürüldü. Tablet, 2560×1600 piksel çözünürlük sunan 10,95 inç dokunmatik

Samsung Galaxy S21 FE 128 GB

Samsung Galaxy S21 FE 128 GB

Samsung Galaxy S21 FE 128 GB Galaxy S21 FE 5G, sevdiğiniz her şeyi 6,4 inç’e sığdırıyor. Arkadaşlarınızla bağlantı kurmak, yeni tutkular keşfetmek, canlı yayın yapmak

Yukarı Kaydır